Kompānijas darbinieka imidžs.

«Ikviens darbinieks – tā ir kompānijas seja!»

     Mūsdienās vairumam kompāniju ir svarīgi, lai darbinieki būtu ne vien lieliski izglītoti, pieredzējuši, labi izpildītāji un profesionāļi, bet arī prastu izraisīt klienta uzticību un spētu panākt labvēlīgu attieksmi pret sevi. Viens no veidiem kā "iepatikties" ir kompānijas darbinieka pārdomāts vizuālais imidžs.

     Darbinieka imidžs – tas ir svarīgs resurss. Darbinieks nav vientuļš spēlētājs, bet gan kompānijas, tās imidža pārstāvis, kurš ar sevi personificē ar «darījumu stilu» un firmas reputāciju. Tādēļ viņš nevar atļauties ģērbties tā, kā ienāk prātā, atkarībā no saviem ieradumiem un noskaņojuma.

     Jo augstāka uzņēmuma pozīcija, jo solīdākam jābūt darbinieka imidžam. Piemēram, finanšu sfērā, kur galvenais aktīvs un biznesa priekšmets ir nauda, klients vēlas redzēt stabilitāti un drošību, tādēļ darbinieku izskatam jāliecina par pārticību, respektablumu un konservatīvismu. Tirdzniecības darbiniekiem jāizskatās komunikabliem, tādiem, kuri labprāt vēlas kontaktēties. Šaura profila speciālistiem, auditoriem vai dizaineriem sevi jāpasniedz kā profesionāļiem savā sfērā.

   Darbinieka pārdomāts imidžs vairo kompānijas panākumus palīdzēt saglabāt un nostiprināt partneru un klientu cieņu, jo ne velti cilvēki saista kompānijas darba kvalitāti ar to, cik labi izskatās tās darbinieki.

     Prakse liecina, ka saprātīgi pārdomāts darbinieka vizuālais imidžs, kurš akcentē viņa lietišķās īpašības un atbilst noteiktam apģērba stilam (dresscode), sniedz kompānijai acīmredzamas priekšrocības, salīdzinot ar konkurentiem, tādēļ šādu svarīgu darbu labāk uzticēt profesionālam imidža veidotājam.

 

Darbinieka imidža veidošanas pakalpojumā ietilpst:

• Darbinieka pašreizējā ārējā izskata analīze, kompānijas korporatīvās kultūras mērķu, uzdevumu un īpatnību izpētīšana, kuras ietekmē veidojamo imidžu utt.

• Individuālais darbs ar darbinieku.

• Rekomendāciju izstrāde.

• Atbalsts imidža veidošanā noteiktā laika periodā, lai kontrolētu notiekošās izmaiņas.